Josef Appelt

“Člověk si musí pořád uvědomovat, že pracuje s lidmi a pomáhá lidem.”

DZP Vimperk s.r.o. se zaměřuje na přepravu pacientů a to v nepřetržitém provozu. Převozy pacientů jsou zajišťovány 13 vozidly a to ve dvou krajích, jihočeském a západočeském. Tyto vozy jsou vybaveny v souladu s platnou vyhláškou o provozování DRNR (doprava raněných, nemocných a rodiček).

Zdroj: http://www.sanitnisluzba.cz/

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje  v současné době zajišťuje přednemocniční neodkladnou péči  pomocí 23 vlastních výjezdových základen, další dvě provozují smluvní partneři (VZ Přeštice a Plzeň Wenzigova ul.). V jedné směně působí v kraji v nepřetržitém provozu 40 – 42 výjezdových skupin.

Zdroj: http://www.zzspk.cz/

Vyučil jsem se automechanikem a po vojně se objevila možnost jít pracovat jako řidič na pražskou záchranku. Přišlo mi to jako zajímavější věc než se věnovat servisování aut. Absolvoval jsem nejdřív kurz “řidič RZP” a pak se rozhodl, že si dálkově dodělám i zdrávku v Příbrami.
V roce 2008 jsem si ve Vimperku otevřel soukromou Dopravní zdravotnickou službu. Hlavní náplní naší činnosti jsou převozní služby pro pacienty. Díky tomu, že jsem zdrávku absolvoval, nepotřebuji k podnikání dalšího odborného garanta. Zároveň pracuji na stanovišti Zdravotní záchranné služby v Sušici, v tuto chvíli na pozici řidiče sanitky. Sester a záchranářů je momentálně o něco víc než řidičů RZP. Díky zdrávce ale mohu vykonávat během výjezdů mnohem širší spektrum činností.

2008 – 2016 majitel, DZS Vimperk s. r. o. (20 zaměstnanců)
2008 – 2016 řidič RZP, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje
2001 – 2008 řidič, všeobecná sestra – záchranář, Zdravotnická záchranná služba hlavního města Praha
2003 – 2007 Střední zdravotnická škola Příbram (dálkové studium)
1994 – 1996 automechanik, výuční list